Choď na obsah Choď na menu
 


Iné

19. 11. 2014

Vence a ikebany

 

20141030_121510.jpgPekná spomienka a uctenie si našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami vlastnoručne vyrábanými živými vencami od Mirky. Čačina, mach, tuja, krušpán zdobené sušenými kvetmi, šípkami , šiškami alebo s pridaním umelých kvetov podľa želania. Ak je dostatok času, vyrábam aj pre rodinu a známych. 

 

 

20140109_113106.jpgIkebany ozdobia dom, byt, vianočný stôl a prevoňajú domácnosť nádhernou vôňou čerstvého ihličia.

 

 

 

 

 

 

Ak je dostatok času, chováme aj kačičky laugh

Kačica pižmová

Je to kačica, ktorá sa správa ako hus. Preto sa niekedy označuje aj ako husokačka, hoci s husami nemá nič spoločného. Je veľmi obľúbená vďaka svojej nenáročnosti. Dosť potravy si vie získať sama pastvou podobne ako husi. Dosahuje hmotnosť: káčer 4-5 kg, kačka 2,5 - 3 kg. Káčer je výrazne väčší, dá sa dobre vykŕmiť až na 8,5 kg a kačice na 4 kg . Ich mäso je veľmi chutné a výhodou je málo podkožného tuku oproti brojlerovej kačici. Dá sa krížiť s inými druhmi pre vznik mäsových hybridov.

Ich mláďatá rastú rýchlejšie ako u kačice domácej, vo veku dvoch mesiacov dosahujú veľkosť dospelých, v 3 mesiacoch sú vhodné na pekáč. Preto ich veľa chovateľov drží pre úžitok. Kŕmime ich zmesou varených zemiakov a šrotu, do ktorej pridávame všetky vhodné odpadky z domácnosti. 

Zdroj: www.zooenc.eu