Choď na obsah Choď na menu

Ponuka atrakcií

VČELÁRSTVO

,,Ak uhynie posledná včela, ľuďom zostávajú posledné 4 roky života.“ (Albert Einstein)

Tento známy citát sa používa veľmi často. Takmer každý z nás už vie, že včielky sú nenahraditeľné pre životné prostredie a tým aj pre život človeka. Ale prečo? Čo a ako to vlastne tie včely robia? Odhaľte s nami  tajomstvá života vo včeľom úli. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť sledovať živé včielky celkom zblízka.  Ochutnajte pravý slovenský med od lokálneho včelára,vyskúšajte si včelársky klobúk, priučte sa výrobe sviečok zo včelieho vosku.

ak.jpg

Ukážka výroby a predaj sviečok z čistého včelieho vosku

Predaj medu a včelích produktov

Ochutnávka a predaj rôznych druhov medu

Tvorivá dielňa - sviečky z vosku, voskové obrúsky a iné

Presklený pozorovací úľ so živými včielkami (cca apríl - august)

Pútavé a interaktívne rozprávanie o živote a význame včielok

 

ul.jpg

 

- zúčastňujeme sa jarmokov, vianočných a veľkonočných tvorivých dielní, akcií zameraných na handmade, zdravý životný štýl, tvorenie, rôzne ako vystavovatelia, zážitkové učenie pre školy, CVČ, ...

 

 

 

 

 
 
 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 
Pre MŠ, ZŠ, CVČ, školské výlety, letné tábory,....
 

incollage_20190419_005517026.jpgVčelár a včielky v škole alebo škôlke 

Náučno-zážitkové stretnutie so včelárom - interaktívne rozprávanie o živote a význame včielok, o včelích produktoch, uzavretý pozorovací úľ, ukážka včelárskych pomôcok, tvorivá dielňa (výroba voskových sviečok), ochutnávka pravého slovenského medu, predaj zdravých sviečok zo včelieho vosku na pamiatku a iných produktov. Trvanie programu cca 45-60 minút. Prispôsobíme podľa veku detí a požiadaviek. 

Viac foto TU

 

dsc_0193.jpgKontaktná farma:

Zvieratká v škole alebo škôlke 

Prinesieme k Vám naše roztomilé zvieratká : zajačiky, kuriatka/mladé sliepočky, prepelice, kačičky/húsky (3 druhy podľa aktuálnej ponuky)

- majú radi hladkanie, niektoré môžete nakŕmiť trávou alebo mrkvičkou, povieme a ukážeme vám pár zaujímavostí wink

Viac foto TU

POZOR! V sezóne 2021 je kontaktná farma dostupná len u nás na farme, od konca mája. Za pochopenie ďakujeme heart

 

Tvorivá dielňa10841202_10204180094886558_1931906130_n.jpg

- ukážka výroby sviečok zo včelieho vosku

- výroba sviečok rolovaním plástov, odlievaním do foriem, svietniky technikou dekupáž (servítková technika), včeloobal (voskovaný obrúsok na potraviny) 

- vianočné ozdoby na stromček, veľkonočné dekorácie

Trvanie: dohodou aj v závislosti od počtu osôb

 

Pre všetky aktivity nás kontaktujte nezáväzne na  mimiopatka@gmail.com alebo 0907 412 551 s Vašou predstavou, zašleme cenovú ponuku a bližšie informácie. 

OBJEDNÁVAJTE  jednoduchým a prehľadným ,,FARMULÁROM,, TU.

Voľný termín si prosím overte v Kalendári akcií TU alebo na 0907 412 551

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Návšteva našej farmy

Včelár a včielky, kontaktná farma a tvorivá dielňa je cca od konca mája k dispozícii aj u nás doma na MIMI farme v Opátke.

 

Môžete si vybrať z viacerých možností :

Zážitkový program KRAJ SVETA , Košický svetový kraj - zážitkový výlet na včeliu farmu s bohatým programom ⇔ klik SEM pre info

 Zážitkový program pre väčšie organizované skupiny (školské výlety, letné tábory a pod.) - program podobný ako pri návšteve škôl. Včelár a živé včielky, Kontaktná farma a Tvorivá dielňa v krásnom prostredí našej rodinnej farmy. Cena dohodou podľa počtu osôb a výberu aktivít, kontaktujte nás.

Krátke individuálne a rodinné návštevy bez organizovaného programu - keď pôjdete okolo, zastavte sa pokojne na kus reči , pohár vody, kávičku, pohrať sa so zvieratkami a Vaše deti s našimi deťmi. Radi spoznávame nových ľudí, pokecáme a získavame kamarátov. Nie je všetko iba komerčné a nacenené, hoci aj zarábať treba wink Poteší možno kúpa produktov alebo dobrovoľný príspevok na niečo dobré pod zub zvieratkám a včielkam . Zastihnete nás väčšinou denne v čase 9.00 - 12.00 a 17.00 - 20.00 alebo zavolajte na 0907 412 551

 

Ubytovanie a stravovanie v blízkom okolí aj kde sa nachádzame

FOTO